Afganistānas delegācija iepazīstas ar civilās aviācijas sistēmu Latvijā (22.10.2012)
Arhīvs / CAA

Desmit gados civilās aviācija joma Afganistānā ir attīstījusies un mēs plānojam tuvāko gadu laikā izveidot struktūru, kas līdzīga jūsu Civilās aviācijas aģentūrai, tāpēc gribam iepazīties ar Latvijas pieredzi un civilās aviācijas standartiem, - atzina Afganistānas Transporta un civilās aviācijas ministrijas starptautisko attiecību direktore Jalda Natika (Yalda Natiq), kura Afganistānas Islāma Republikas Transporta un civilās aviācijas ministrijas delegācijas sastāvā no 15. līdz 19. oktobrim uzturējās darba vizītē Latvijā. 

 
Afganistānas delegācijas vizītes galvenais mērķis bija iepazīties ar Latvijas pieredzi, veidojot valsts civilās aviācijas sistēmu. Afgāņu kolēģi iepazinās ar Valsts aģentūras „Civilās aviācijas aģentūra” izveidošanas vēsturi, struktūru, valsts uzraudzības funkcijām.  Viesi tikās ar Civilās aviācijas aģentūras daļu vadītājiem un viņiem bija iespēja detalizēti iepazīties ar starptautisko un nacionālo standartu uzraudzības procedūrām lidotspējas, gaisa kuģu ekspluatācijas, personāla sertificēšanas u.c. aģentūras darbības jomās.
 
Tika pārrunāta arī Latvijas un Afganistānas civilās aviācijas uzraudzības iestāžu turpmākās sadarbības un pieredzes apmaiņas perspektīvas. 
 
Vizītes programmas ietvaros Afganistānas delegācijas pārstāvji tikās arī ar  Latvijas civilās aviācijas vadošajiem uzņēmumiem: Starptautiskās lidostas „Rīga” un A/s Latvijas gaisa satiksme” vadību, kuru laikā viesi iepazinās ar šo uzņēmumu darbību. Afganistānas delegācija apmeklēja arī Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Aviācijas meteoroloģijas nodaļu, aviācijas speciālistu mācību centrus un skolas.
 
Vizīti organizēja Satiksmes ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību Uzbekistānā un valsta aģentūra „Civilās aviācijas aģentūra” .