CAA sertificē airBaltic Airbus A220 lidojumu simulatoru (27.11.2019)
Dažādi / CAA

CAA sertificē airBaltic gaisa kuģa Airbus A220 lidojumu simulatoru

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) sertificējusi Latvijas lidsabiedrības airBaltic gaisa kuģa Airbus A220 augstas klases lidojumu simulatoru, kas tagad atrodas airBaltic Training centrā blakus starptautiskajai lidostai “Rīga”. Šis ir pirmais jaunais lidojumu simulators, ko jebkad iegādājusies kāda Latvijas lidsabiedrība.

airBaltic lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis uzsver: "Šī ir lieliska investīcija nākotnei un aviācijas nozares attīstībai Latvijā. Jaunais simulators ir svarīga airBaltic Training  papildu konkurētspējas priekšrocība, jo pašlaik Eiropā ir tikai divi Airbus A220 simulatori un šis ir jaunākais CAE 7000XR sērijas simulators pasaulē. Mūsdienīgais pilna lidojuma simulators, kas atrodas tieši blakus mūsu galvenajam birojam Latvijā, tagad vienkāršo apmācību procesu un veicina izmaksu samazināšanu."

airBaltic tagad ir pilnībā aprīkots simulators, kas kvalificēts saskaņā ar jaunākajām EASA (Eiropas Aviācijas drošības aģentūras) prasībām, ieskaitot ekspluatāciju, izmantojot veiktspējas navigāciju (PBN) un mācības iziešanai no neparasta stāvokļa (UPRT), ietverot 60" Stroke Electric Motion sistēmu, kā arī modernāko vizuālo sistēmu, ko veido četru miljonu megapikseļu LED projektoru sistēma un nosēšanās vadības priekšējo ekrānu sistēma (HUDLS). CAE 7000XR sērijas lidojumu simulators, kas aprīkots ar CAE Tropos™ 6000XR vizuālo sistēmu vēl nepieredzētam reālismam tiks izmantots, lai apmierinātu aizvien pieaugošās pilotu apmācību vajadzības airBaltic Training.

Turpmākai informācijai:

Alise Briede

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

A/S “Air Baltic Corporation”

Starptautiskā lidosta “Rīga”

E-pasts: pr@airbaltic.lv